Těhotenské masáže

19.07.2021


Milé maminky, 
cítíte větší napětí v zádech tím, jak se vám stále více zvětšuje bříško a celkově roste miminko? Bolí vás v zádech, blokují se žebra nebo cítíte jak tíha miminka tlačí na orgány uvnitř bříška? Přijďte se zklidnit, zrelaxovat a celkově se uvolnit při úžasné relaxační masáži.

Účinek těhotenské masáže ?

Jedním z nejčastějších důvodů, proč nastávající maminky masáž vyhledávají je uvolnění a odstranění bolestí zad. Masáž dále snižuje svalové napětí, což má kladný vliv na kvalitu spánku, přispívá ke zlepšení regulace oběhového a lymfatického systému, který vede k zmírnění otoků a odvádění přebytečné vody,  která se u těhotných ukládá mnohem více, než v běžném životě. Dále ovlivňuje žlázy s vnitřní sekrecí, čímž se podílí na hormonální stabilitě těhotné ženy.

Relaxační masáž pro těhotné působí velmi dobře i na miminko už jen tím, že prožijete jako nastávající maminka při masáži velmi příjemné pocity, zklidníte se a celkově uvolníte.

Pro koho je masáž vhodná ?

Těhotenská masáž se doporučuje všem nastávající maminkám, které nemají v průběhu těhotenství žádné komplikace. V případě obtíží je vždy lepší se poradit se svým lékařem. Masáž  navozuje pocit úlevy a pohody, má pro těhotné kladný vliv na jejich psychický a fyzický stav a pomáhá zharmonizovat i nenarozené miminko. 

Od kterého týden je vhodná masáž ?

Od II. trimestru nejlépe od 14. týdne.

Jak masáž probíhá ?

Při masáži se používají oleje lisované za studena. Klientka si může vybrat olej se speciálními esenciálními přísadami, vhodný právě pro těhotenskou masáž. Masáž se provádí na lůžku kdy maminka leží na boku a masírujeme dolní končetiny, celá záda, hlava, hrudník, ruce. 

Od klasické masáže se těhotenská masáž liší svojí intenzitou a vybranými hmaty. Technika masáže je jemná, prováděna celou plochou dlaně a palce.  Maminky se přitom cítí uvolněně, spokojeně a během celé doby může relaxovat nebo pospávat.